Google Fred atnaujinimas

Neoficialus Google “Fred” atnaujinimas keičia SEO žaidimą

Visai neseniai SEO bendruomenėje dėmesį prikaustė naujas, dar viešai nepaskelbtas, Google “Fred” algoritmas. Google atsisako garsiai apie jį kalbėti, tačiau matyti rezultatai, kad kai kurios svetainės patyrė 90% srauto nuosmukį.

Jau nuo praeitos savaitės sklinda kalbos apie nepatvirtintą Google reitingavimo algoritmą, pavadintą “Fredu”. Iki šiol nėra tiksliai nustatyta, į ką šis algoritmas yra orientuotas, tačiau yra spėjama, kad labiausiai atnaujinimas paveikė kenksmingas “black-hat” SEO svetaines.

Iš stebimų 70 internetinių svetainių, kurias palietė “Fred” algoritmas, 95% iš jų turėjo du bendrus bruožus. Puslapiai buvo turinio tipo, t.y. blog’ai ar panašaus stiliaus puslapiai ir jie visi buvo stipriai apkrauti reklamomis.

Nepaisant to, šio tipo puslapiai taip pat patyrė 50% ar net didesnį srauto nuosmukį. Svetainėje seroundtable.com lankytojai dalinosi savo patirtimi po naujojo atnaujinimo. Pastebėti, kad kai kurie vartotojai prarado net iki 90% organinio srauto.

(aut. whyfredwhy, seroundtable.com)

(aut. Moslem Ali, seroundtable.com)

Kaip jau galime spėti, Google “Fredas” yra kokybės algoritmas, kuris matuoja ir tinklalapį pagal tai, kokie puslapiai (t.y. backlink’ai) yra nukreipti į svetainę.

Autoritetingų backlink’ų profilio svarba niekada dar nebuvo tokia svarbi. Ypatingai po šio neoficialaus algoritmo atnaujinimo nukenčia ne tik jau minėti nekokybiški tinklalapiai, bet ir puslapiai, į kuriuos jie yra nukreipti.

Skaitykite daugiau:

https://www.seroundtable.com/google-fred-algorithm-update-23529.html

https://www.seroundtable.com/google-fred-update-ad-heavy-low-value-23538.html